Duplicate entry '256887' for key 'PRIMARY'
Glosārijs
ℜ Valūtu kursi
← Sākumlapa
Lapas karte
Kontakti
Glosārijs

Auto kredīts - aizdevums automašīnas iegādei, parasti piešķirts 70% - 100% apmērā no auto vērtības un pret to ķīlu.

Anuitātes maksājumi  jeb izlīdzinātie maksājumi - aizdevuma atmaksas metode, ar vienādo maksājumu grafiku.

Aizdevums bez ķīlas jeb patēriņa kredīts - īstermiņa aizdevums, kas paredzēts gadījumiem, kad nepieciešami naudas līdzekļi kāda noteikta pakalpojuma vai pirkuma īstenošanai. Kredīta piešķiršanā banka vērtē Jūsu ikmēneša ienākuma apjomu un stabilitāti.

Diferencētie maksājumi - aizdevuma atmaksas metode, kur procenti aprēķinās no atlikušās kredīta summas, katrs nākamais maksājums mazāks par iepriekšējo.

Pirmstermiņa kredīta atmaksa - iespēja dzēst kredītu pirms līguma norādītājā termiņā.

Ķīla - tiesība uz svešu īpašumu, uz kura pamata šīs īpašums nodrošina kreditoram viņa prasījumu tādā lielumā, ka viņš var no tā dabūt šā prasījuma samaksu.

Hipotēka - nekustamā īpašuma ieķīlājums, nenododot to valdījumā.

Kredītkarte - norēķinu kartes veids, ko bankas izsniedz uzticamiem klientiem, kuri ir spējīgi laicīgi atmaksāt piešķirto kredītu.

Komisijas maksa par kredītu - maksājumi bankai par kredīta pieprasījuma izskatīšanu, izvērtēšanu un administrēšanu.

Kredītu brokeris - komercuzņēmums, aizņēmēja un bankas starpnieks, kurš palīdz iegūt aizdevumu, pārstāvē aizņēmēju.

Kredītvēsture - informācija par visiem personas aizdevumiem, to atmaksas kartību, informācija par kavējuma faktiem. Ša informācija glabājas Latvijas Bankas parādnieku reģistrā.

Kredītlimits - bankas īstermiņa aizdevums ar iespēju tērēt vairāk naudas noteiktā limita ietvaros, nekā Jūsu kredītkartes kontā. Kredītlimita saņemšana ir vienkārša procedūra, kas neprasa papildus nodrošinājumu, kā vien pastāvīgus ienākumus.

Kredīta nodrošinājums - par nodrošinājumu kredītam var kalpot nekustamais īpašums, automašīna, ka arī galvojums vienas vai vairākas fiziskās vai juridiskās personas.

Kredītmaksājumi - maksājumi par kredītsaistībām, diferencētie vai anuitātes.

Galvotājs - Persona, kas uzņemas pienākumu atbildēt pilnā apjomā par Aizņēmēja saistībām pret Kreditoru.

Pārkreditācija - esošā aizdevuma dzēšana ar jaunu aizņēmumu citā kredītiestādē.

Kredītlīnija - aizdevums, kas paredzēts īslaicīgai uzņēmuma apgrozāmo līdzekļu palielināšanai un naudas plūsmas uzlabošanai. Kredītlīniju izsniedz pa daļām noteikta laika robežās.

Mērķu kredīts - aizdevums līguma noteiktam vajadzībām, piemēram, mājokļa iegādei.

Latvijas bankas kredītu reģistrs - informācijas sistēma, kas nodrošina ziņu par aizņēmējiem un galviniekiem, viņu saistībām un to izpildes gaitu vākšanu, centralizētu uzkrāšanu un glabāšanu.

Līgumsods par pirmstermiņa aizdevuma atmaksu - komisijas maksa ko iekasē banka par labu kreditoram, daļēji vai pilnība atmaksājot aizdevumu, parasti no 0,5% līdz 4% no aizdevuma summas.

Developed in Skynets