Duplicate entry '256887' for key 'PRIMARY'
Hipotekārais kredīts
ℜ Valūtu kursi
← Sākumlapa
Lapas karte
Kontakti
Hipotekārais kredīts

Hipotekārais kredīts

Hipotekāro kredītu definē ka ilgtermiņa aizdevumu, kas tiek nodrošināts ar nekustamā īpašuma ķīlu (var būt arī nekustamais īpašums, kuru vēlaties iegādāties vai būvēt).

Kļūdaini uzskatīt, ka hipotekārais kredīts paredzēts tikai mājokļa iegādei.
Aizņēmējam ir tiesības izmantot piešķirta kredīta līdzekļus mājokļa labiekārtošanai, remontam un būvniecībai, kā arī citu lielāku pirkumu apmaksai.

Hipotekāra kredīta procedūra ir samērā ilgstošs un darbietilpīgs process. Jums nepieciešams iesniegt visu nepieciešamo dokumentāciju, atrast īpašumu, kas atbilst Jūsu vajadzībām, pasūtīt nekustamā īpašuma novērtējumu,  noslēgt hipotekārā kredītā līgumu un saņemt apdrošināšanas polisi.

Ja Jums nav pieredzes tādas procedūras noformēšanā, lietderīgāk piesaistīt mūsu hipotēkas brokeri. Profesionālis palīdzēs ietaupīt Jums līdz pat 80% atvēlētā laika un pasargāt Jūs no iespējamām kļūdām.

Hipotekāra kredīta galvenās priekšrocības ir tādas, ka, aizņēmējam ir iespēja jau šodien iegadāties mājokli, saņemot nepieciešamos līdzekļus pret nekustamā īpašuma ķīlu, kuru vēlaties iegādāties vai būvēt.

Galvenais hipotekāra kredīta trūkums - pārmaksa, bankas komisija un nodevas, kuras var sasniegt līdz 100% no nekustamā īpašuma summas.

Izvēloties labāko variantu no piedāvātajām hipotekāro kredītu programmām, jāpievērš uzmanība uz šādiem kritērijiem: maksimālais aizdevuma termiņš, minimālā aizdevuma likme, maksimālā kredīta summa, minimālais depozīts, papildus nodevas un komisijas par pakalpojumiem.

Kredīta noformēšanas posmi:

Galvenokārt,  hipotekārā kredīta noformēšanas pirmais posms saistīts uz Jūsu izvēlētās kredītiestādes hipotēkas programmu.
Pirms Jūs iesniedzat kredīta pieteikumu, ienākuma apliecinošus dokumentus, nekustamā īpašuma vērtējumu un citus nepieciešamos dokumentus, uzziniet par izskatīšanas termiņiem, nodevām un komisijām.
Šodien arvien vairāk piedāvā tādu pakalpojumu, kā "Hipotekārais express kredīts". Šajā gadījumā pieteikumu izskata un dot atbildi divu stundu laikā, tomēr komisija un līguma procentu likme ievērojami pārsniedz vidējos kredītiestāžu procentu likmes.

Saņemot bankas pozitīvo lēmumu, sākas otrais posms hipotekāra kredīta noformēšanā. Atvēlētā laikā aizņēmējam ir pienākums atrast piemērotu dzīvokli vai māju, kura atbilst bankas un pircēja prasībām.

Trešais posms saistīts ar dokumentu savākšanu un sagatavošanu : Zemesgrāmata, inventarizācijas lieta, vērtējums, u.c.. Būs nepieciešams ieķīlāto īpašumu apdrošināt.

Pēdējā ceturtā posmā banka veic nekustama īpašuma pārbaudi un sastāda hipotekāra kredīta līgumu. Banka izmaksā Jums aizdevuma līgumā noteikto kredīta summu, ko attiecīgi samaksājat dzīvokļa pārdevējam un Jūs kļuvāt par laimīgu īpašnieku.

Developed in Skynets