Duplicate entry '256887' for key 'PRIMARY'
Publikācijas - Latvijas kredītu piramīdas posmi
ℜ Valūtu kursi
← Sākumlapa
Lapas karte
Kontakti
Publikācijas

Latvijas kredītu piramīdas posmi

Kredītu piramīdas pēc mūsu uzskatiem nav nekas jauns. Ka vienmēr sastāv no divām būtiskām daļām - skopums un bailes zaudēt naudu. Visi posmi, kuri regulāri atkārtojas vēsturē, iespējami simtiem reižu, sākot, iespējams ar vienu no pirmajām "tulpju" piramīdām.

Par to mēs pastāstīsim nākamreiz. Bet tagad, piedāvājam iepazīties ar sekojošiem kredītu piramīdas posmiem, un es nedomāju, ka nebūs grūti atrast posmu, kurā mēs ar Jums tagad atrodamies. Starp citu, uz tiem pašiem kritērijiem, tika izstrādāta banku piramīda izlases 1992-95gadu parauga.

1. Posms

Rodas spekulācija bet tomēr dominē piesardzība. Bailes ir gandrīz vienādas ar skopumu. Neviens nezina, vai spekulācija būs veiksmīga. Piramīdas dalībnieku skaits ir mazs, galvenokārt tikai profesionāļi. Cenas un tirdzniecības apjoms palielinās, bet mēreni.

2. Posms

Cenu kāpumam sāk pievērst uzmanību trešās personas. Piramīdā palielinās naudas plūsma. Cenas sāk augt ļoti stabili, ka rezultātā cilvēku skaits, kuri iegulda naudu arī pieaug; cenas pieaug vēl vairāk . Pieaug arī tirgus apjoms.

Skopums dominē pār bailēm. Cilvēki meklē veidus kā, cik  vien ātri tas ir iespējams sākt piedalīties piramīdā, apsteigt parējos dalībniekus. Cilvēki saņem kredītus. Ikviens, kurš nav saistīts piramīdā izskatās kā idiots.

3. Posms

Bailes faktors krīt līdz nullei, skopums pieaug līdz bezgalībai. Šķiet, ka pienācis laiks kurš atnesis bezgalīgu bagātību. Cenas piepūšās , ka gaisa baloni, darījumu apjoms dubultojies un trīskāršojies.
Šķiet, ka cenas vienmēr pieaugs, un bagāts kļūs ikviens. Pat skeptiski noskaņoti cilvēki piedalās piramīdā.

4. Posms

Ja pēdējie skeptiķi iesaistās  piramīdā, tas nozīmē, ka visi resursi, lai attīstītu piramīdu izbeidzas. Tiklīdz naudas plūsma no ārpuses tuvojas minimumam, saskaņā ar naudas plūsmas likumu, cenas palielināties vairāk, nekā tas ir iespējams nevar.

Jebkurš mēģinājums iziet no piramīdas un izņemt naudu izsauc cenu kritumu. Šo cenu samazināšanos sāpīgi uztver piramīdas dalībnieki. Pēkšņi, bailes nesaņemt maksimālo peļņu kļūst lielākas nekā skopums. Sākas cenu kritums, un skopums dominē pilnībā.

5. Posms

Visur nevaldāma panika, velme atbrīvoties no īpašuma par jebkuru cenu. Tirdzniecības apjoms var būt liels, piramīdas dalībnieki  cenšas pārdot savas preces, un ja ir iespējams, daļēji segt zaudējumus. Profesionālie spekulanti mākslīgi pazemina cenas. Cenas krīt, līdz tās sasniedz punktu, kad preču īpašnieki neredz jēgu pārdot tos par daudz zemāku cenu. Daudzi zaudē savu īpašumu.

Šāds inflācijas - deflācijas cikls palīdz finanšu oligarhiem pirkt ļoti daudz īpašumu par īpaši zemām cenām no privātpersonām un uzņēmumiem.


Atpakaļ
Developed in Skynets