Duplicate entry '256887' for key 'PRIMARY'
Publikācijas - Kredīts - nav parādu bedre
ℜ Valūtu kursi
← Sākumlapa
Lapas karte
Kontakti
Publikācijas

Kredīts - nav parādu bedre

«Kreditmānija» - tādu terminu, pirms dažiem gadiem izgudroja psihologi. Pateicoties konkurencei, aizņemties finansējumu bankā kļūst vieglāk, bet cilvēkam, kā ir zināms, patīk sapņot: par jaunu dzīvokli, auto, dārgu telefonu...

Iegūt visu gribas uzreiz, un ne vienmēr varam kontrolēt sevi. Tā rezultātā, mēs saskaramies ar to, ko banķieri sauc par "problēmu kredītiem", bet aizņēmēji - «banku  patvaļa ». Kā var no tā izvairīties?

Iegaumējiet trīs vienkāršus noteikumus.

Pirmais noteikums - maksāt stingri noteiktajā termiņā!

Tas ļaus ne tikai izvairīties no soda sankcijām, soda naudas un c.t., bet arī radīs Jums pozitīvu reputāciju, ko  tagad sauc par kredīta vēsturi.
Šodien bankas savstarpēji apmainās ar informāciju par klientu kredītvēsturēm, tās tiek uzglabātas elektroniskās datu bāzēs un  ja Jums ir pilnīgi dzēsts aizdevums, saņemt nākamo būs daudz vieglāk: iespējams, ka nebūs nepieciešams galvotais vai iesniedzamo dokumentu saraksts būs mazāks.

Uzziniet bankā, cik lielu summu un līdz kuram datumā, Jums nepieciešams veikt aizdevuma atmaksu. Nosakiet sev šo maksājumu tikpat obligātu kā maksājumu par komunāliem pakalpojumiem, elektroenerģiju un gāzi. Padariet to par savu ieradumu. Lai izvairītos no pārpratumiem (ne vienmēr banka saņem maksājumus laicīgi) maksājiet 2-3 dienas pirms termiņa, kas noteikts aizdevuma līgumā (starp citu, kad pēdējo reizi esat to pārlasījuši?).

Vēlams, lai pie rokas būtu arī "rezerves" naudas līdzekļi, neparedzētu apstākļu gadījumiem. Ticiet, jums  labāk aizņemties vēlamo summu no draugiem vai radiniekiem, ne kā nokļūt «melnajā sarakstā» neuzticamo aizņēmēju vidū. Visbeidzot, jūs nevarēsiet vairākus gadus noformēt aizdevumu bankā.

Otrs noteikums. Nebaidieties uzdot sev jautājumus!

Vai Jūs atliekat maksājumus, lai samaksāt par citiem kredītiem? Vai jums ir domas saņemt papildus aizdevumu lai samaksāt par iepriekšējo? Vai tērējat vairāk naudas, nekā pelnāt? Vai Jūsu radinieki un draugi, uztraucas par to, ka jūs pārāk daudz tērējat preču iegādei, bez kurām varētu iztikt? Ja jūsu atbilde - "jā" vai "iespējams", tad diemžēl ir patiess iemesls uzskatīt, ka Jūs esat cietuši no 21.gadsimtā slimības - "kreditomānijas".

Par laimi, ir līdzekļi kuri palīdzes izvairieties no "kredītomānijas". Viņi ir vienkārši. Nepieciešams iegādāties speciālu kladi, kurā no vienas puses ierakstīsiet info par ienākumiem, no otras - info par izmaksām. Pamatojoties uz tiem, sastādiet savu aizdevumu atmaksas grafiku. Pārbaudiet un izvērtējiet izdevumus no kuriem Jūs varētu izvairīties, lai ietaupīt naudu ģimenes vajadzībām.

Centieties, izvairīties no sasteigtiem  un nevajadzīgiem pirkumiem, bez kuriem jūs varētu iztikt. Noteikti katru dienu vērtējiet izdevumus, kā arī stingri ievērojiet dzīves normu.

Trešais noteikums. Nav jāslēpjas no aizdevēja!

Dzīvē gadās dažādas situācijas . Jums varētu mainīties dzīvesvietas adrese vai kontakt tālruņa numurs. Pārliecinieties, vai ir informēta banka, pat ja jūs maksājiet kredītus laicīgi. Un, ja ne - vēl vairāk. Turiet prātā, ka pašreizējos apstākļos, bankai nav nelikumīgu metožu un banka to neizmantos.

Tā vietā, darbs ar problēmu aizdevumiem ir veidots, pamatojoties tikai uz sadarbību ar parādnieku. Banka, kā neviens cits ir ieinteresēta , lai aizņēmējs atgrieztu līdzekļus, nevis izbrauktu no valstis vai dotos dzīvot uz mežu. Bet, ja problemātisks klients slēpjas - banka var ierosināt kriminālprocesu par krāpšanu, un tādu klientu iespējams, varētu izsludināt meklēšanā. Tādas problēmas ir daudz nopietnākas par dialogu ar Banku, vai piedziņas aģentūrām.

Vēlamies, lai kredti, kurus Jūs izmantojat kalpotu  Jūsu panākumiem, bet ne  jūsu problēmām. Pildiet šos trīs vienkāršos noteikumus - un tad sadarbošanās ar banku, Jums dos abpusēju gandarījumu!


Atpakaļ
Developed in Skynets