Duplicate entry '256887' for key 'PRIMARY'
Publikācijas - Par kredītu brokeriem
ℜ Valūtu kursi
← Sākumlapa
Lapas karte
Kontakti
Publikācijas

Par kredītu brokeriem

Kredītu brokeris - ir salīdzinoši jauna veida starpnieks finanšu pakalpojumu tirgu. Faktiski kredīta starpnieku rašanās Baltijas valstīs saistīta ar potenciālo aizņēmēju zemu finanšu izglītību. Daudzie banku un finanšu sabiedrību atteikumi piešķirt kredītus ir radīja hipotēkas brokeru pieprasījumu tirgu - speciālistus apmācot nākotnes aizņēmējus runāt ar iespējamiem kreditoriem.

Kredītu brokeris - ir starpniecības darbība, ar gala mērķi iegūt klientam aizdevumu, meklēšana un atlase optimālus aizdevuma variantus aizņēmējam, bankas vai citas finanšu iestādes izvēle, palīdzība, veidojot dokumentu kompleksu finanšu iestādei, juridiskās un finanšu konsultācijas klientam.

Kredītu brokeru aģentūra, kura sniedz konsultāciju pakalpojumus saviem klientiem, lai saņemtu overdraftu, kredītkartes, konsultācijas darījumiem ar vērtspapīriem. Aizdevumu brokeri ir arī gatavi sniegt konsultāciju pakalpojumus, lai refinansētu esošo aizdevumu, efektīvu ieguldīt līdzekļus, atvērt kontus juridiskām un fiziskām personām, noformēt starptautiskās maksājumu kartes.

Profesionāla brokera galvenais mērķis ir iegūt klientam kredītu vai palīdzēt noslēgt citus finanšu darījumus par labu klientam.

Brokeris izvēlas vispiemērotāko šim pircējam kredītu programmu, palīdz aizņēmējam aizpildīt nepieciešamās veidlapas, iesniegumus un paziņojumus. Starpnieks sniedz profesionālas konsultācijas un palīdzību nepieciešamu dokumentu vākšanā.

Savācot nepieciešamo dokumentu paketi un izvēloties banku un kredīta programmu, potenciālais aizņēmējs ar kredītu brokeri veic vizīti izvēlētā bankā, kur iesniedz dokumentus izskatīšanai un apstrādei. Ja dokumenti atbilst prasībām, ekonomists iesniedz tos kredītu komitejām. Ja kredītu komiteja izskatot pieteikumu tam piekrīt, sagatavo aizdevuma līgumu un līgumu par kredīta darījuma nodrošinājumu.

Parakstot aizdevuma līgumu, un līgumu par nodrošinājumu(ķīlu) klients ar banku nonāk kredīta attiecības, iegūst aizņēmēja statusu, kurām ir tiesības un pienākumi. Pēc aizdevuma līguma parakstīšanās aizņēmējs saņem piešķirtu summu skaidrā vai ar pārskaitījumu uz norādītu bankas kontu. Saskaņā ar līguma noteikumiem aizņēmējs apņemas atmaksāt aizdevumu un procentus saskaņā ar grafiku. Maksājumu grafiks ir neatņemama aizdevuma līguma daļa.

Brokera un aizņēmēja sadarbības shēma, ir šāda. Klientam, piemēram ir nepieciešams aizdevums nekustama īpašuma iegādei, viņš atstāj uzņēmuma mājas lapā vai pa tālruni savus kontaktus un informāciju. Klientu menedžeris aicina klientu uz pārrunām, lai apspriestu darījumu noteikumus, klients paraksta vienošanos par starpniecības pakalpojumu sniegšanu. Līgums par pakalpojumiem paredz noteiktu komisijas summu no 1% līdz 5% no aizdevuma summas, atkarībā no darījuma sarežģītības pakāpes.

Komisiju klients maksā starpniekam pēc finanšu iestādes pozitīva lēmuma pieņemšanas, pirms parakstot aizdevumu un citus līgumus.

Kredītu starpnieku sniegtos pakalpojumus ir vairākas priekšrocības, it sevišķi nestandarta situācijās.

Brokeris sadarbojas ar vairākām Latvijas bankām. Līdz ar to viņš pārzin visas kreditēšanas nianses.

Starpniekam ir zināms, ka tas ir nepieciešams, iesniedzot aizdevuma pieteikumu konkrētā bankā. Neoficiāla informācija, piekļuve datu bāzēm un kredītvēsturēm, negodīgo aizņēmēju sarakstiem, ar kurām bankās neoficiāli dalās savā starpā. Visa informācija palīdz saņemt aizdevumu pat nestandarta situācijās.

Starpnieks piedāvā tikai tos variantus, kas atbilst tieši šim klientam: potenciālais aizņēmējs netērē laiku un naudu, meklējot to nepiemērotāku sev aizdevumu programmu un veic bezjēdzīgas pārrunas.

Sadarbība ar hipotēku brokeri, var gūt labumu bankām, jo tie ir iespēja paplašināt savu kredīt portfeli. Turklāt kredītu starpnieka laba reputācija spēj samazināt procentu likmes un komisijas maksu par kredīta izsniegšanu.

Brokeri-speciālisti palīdzēs saviem klientiem, pat ja viņiem nav pietiekami liels atalgojums, lai saņemtu aizdevumu, sniegs konsultācijas un praktisku palīdzību, ja nekustamais īpašums, auto vai cits mantisks īpašums formēsiet kā nodrošinājumu. Īpaši noderīgi izmantot brokeru pakalpojumus klientiem, kuri ir ieinteresēti iegūt kredītu pirmo reizi.

Apkoposim rezultātus: kredīt brokeris sniedz vērtīgus finanšu pakalpojumus tiem, kuri vēlas saņemt kredītu, taču nav pārliecināti par savu finanšu stāvokli un spēju saņemt kredītu bankā bez konsultēšanās un kvalificētu palīdzību.

Komisijas izmaksas brokerim nav salīdzināmas ar atteikuma saņemšanas iespējam izvēlēta bankā. Atcerieties, ka pirmo iespaidu var atstāt tikai vienu reizi.


Atpakaļ
Developed in Skynets