Duplicate entry '256887' for key 'PRIMARY'
Publikācijas - Latviju pārskaloja finanšu cunami
ℜ Valūtu kursi
← Sākumlapa
Lapas karte
Kontakti
Publikācijas

Latviju pārskaloja finanšu cunami

Latviju nopostija finanšu cunami - ir uzskats, ka krīze nekustamo īpašumu tirgū bija skaidri ieplānota iepriekš.

Piedaloties vienā no diskusijām par cenu izmaiņām nekustamā īpašumā , arhitektūras un celtniecības kompānijas Bugroff priekšsēdētājs Aleksandrs Bugrovs norādīja, ka pašreizējā ekonomiskā krīzi Latvijā radīja finanšu grupa, kas veikusi lielu naudas infūziju reģionā, lai to iznīcinātu. Uz šiem vārdiem, nervozi reaģēja tikai banku sektora pārstāvis, pārējie diskusijas dalībnieki palaida Bugrova repliku gar ausīm. Telegrāfa korespondents lūdza arhitektam pastāstīt vairāk par savām domām par situāciju nekustamā īpašuma tirgū un Latvijas ekonomiku kopumā.

"Mēs esam nolemti dzīvot parādos"

- Jūs, droši vien dzirdējāt dažādu ekspertu viedokļus par nekustama īpašuma cenām nākotnē. Un tad īsumā mīnējāt, ka mums nevajadzētu runāt par to, bet par tiem kuri atļāva šādu situāciju tirgū, un kā rezultātā sākotnēji guvām neparedzētu pieaugumu, pēc tam strauju kritumu. Kas izraisīja viena baņķiera diezgan emocionālo reakciju. Paskaidrojiet lūdzu,sīkāk  šo?

- Mēs piedzīvojam pastāvīgu pieaugumu pārtikas cenās, naftas, par vienu un to pašu īpašumu un t.t.. Kad saka, ka  cenas mainīsies, un nav zināms, kurā virzienā tās mainīsies -tā ir netaisnība, kura man jau sen apnikusi. Es to saprotu savādāk. Visus notikumus varu komentēt ar vienu teikumu: Nekas nepaliek dārgāks, lētāka kļūst nauda. To nevēlas atzīt baņķieri. Tie palielina naudas apjomu, kas padara mazvērtīgu visu mūsu būtību.

Jūs saņemat atalgojumu šodien un rīt, papildus esošajiem simts triljoniem naudas tiek  izlaisti vēl simts triljoni. Cik Jūsuprāt, izmaksātu Jūsu darbs, vai nekustamais īpašums? Viss tas maksās divas reizes lētāk. Vai nav skaidrs? Bet smadzeņu skalotāji, ieskaitot masu saziņas līdzekļus, nedod cilvēkiem tiesības pareizāk uzdod jautājumus. Diemžēl nedaudzi cilvēki vispār ieinteresēti uzdod jautājumus. Šo procesu var salīdzināt ar tarakānu sacīkstēm . Kāds skrien ātrāk, un kāds - lēnāk. Pārdzīvo ja atpaliek .Cilvēki sastāda grafikus, apkopo statistiku.

Vakar dzirdēju par naftas cenu kritumu. Es to vel trīs gadus atpakaļ paredzēju, 1 barela cena sasniegs simts dolāru, bet tagad es domāju, ka tuvākajā nākotnē tie jau bus divi simti dolāru. Tas ir ļoti viegli prognozējams. Daudz naftas vai maz nav svarīgi. Jebkuras valsts pozīciju stiprina ne tikai naftas resursi, bet  Banku attieksme pret naudu, kā pret preci. Naudas ekvivalents pastāvīgi mainās līdz ar to mūsu darbu padara mazvērtīgu. Šī iemesla dēļ notiek kopējais civilizācijas haoss, ko organizēja finanšu struktūras. Tos varat saukt par grupām vai ģimenēm, ka vēlaties.

Pamatojoties uz tā, kļūst skaidrākas atbildes uz visiem jautājumiem. Es teiktu tā - Mēs esam nolemti tādai dzīvei: mūsu darbu padara par mazvērtīgu, parādu un saistību radīšana kamēr eksistē bankas procenti. Pateicoties bankas procentiem vienmēr būs  inflācija. Jo lielāks procents, jo lielāka būs inflācija.

Kur aiziet nauda?

- Jūs kādreiz teicāt, ka celtnieki iet strādāt tur kur ir lielie naudas ieguldījumi. Bet kur aiziet nauda un kā tā izplatās?

- Runājot par naudas izplatīšanu, es izdomāju tādu termīnu ka naudas cunami. Naudas ieguldījumi konkrētā teritorijā ar tās pilnīgu izpostīšanu beigu posmā.

Ņemsim abstraktā teritorijā, kur tradicionāli vienu kvadrātmetru var iegadāties par 1 dolāru. Ja neieguldīt tajā naudu no ārpuses, cilvēkiem, kuri dzīvo šajā teritorijā būs jāapmainās pēc izveidotas vērtības, un viņiem vienmēr teiks : "jums nav nekādas ekonomiskas izaugsmes,bet  zemes kvadrātmetra cena ir tūkstotis ASV dolāru. Un ja to visu klausīties un nesaprast, tad agri vai vēlu notiks šā kvadrātmetra pārvērtēšana. Cilvēki teiks: Jā, protams.
Tad tiek ieguldīti nelieli  naudas līdzekļi  rajonā .Sākas naudas dzenāšana  - iztukšojot visu iedzīvotāju kabatas, iepriekš paaugstinot cenu par zemi līdz 1000 ASV dolāru.Tad sekos cunami.

Tagad, kad mēs paši neko neražojam, to arī jāņem vērā, mums ir jāatdot 999 ASV dolāri. Bet mēs izlietojām iegadājoties dārgas automašīnas. Murgs. Vajag kaut ko darīt,  bet mums atkal sola naudu, lai mēs varētu atdot kredītus. Izsniedz kredītu. Ņemot vērā naudas pieaugumu, palielinās cenas. Bet cilvēki negrib domāt par to. Viņi uzklausa tikai tos, kuri apkopo statistiku par  gada cenu kritumiem un paaugstinājumiem. ,bet  tas ir tieši tas pats vilnis.kurš piepilda jeb iztukšo teritoriju,nesdama kautkam peļņu .

Kam? Jūs redzat - katrai valstij ir ārzemju parādi, pat ASV. Kam šī nauda pienākas?Ne jau uz mēnesi tā aizceļo. Tātad, ir kam. Tā ir tā pati grupa, kas pārvalda ,regulē šo cunami vilni, kas pastaigājas pa  visu pasauli.

Naudas vilni var izmantot...

- Tagad baņķieri atzīst, ka viņi arī ir cietuši, viņiem grūtāk piekļūt pie naudas...

- Vai mūsu bankas pārtraukušas  gūt peļņu? Protams ,ka viņi izpauž nepatiesas ziņas. Nekas nav mainījies - bankas joprojām pelna. Ja viņi jums izsniedza aizdevumu trīs vai četrus gadus atpakaļ ar procentu likmi 4% gadā,bet  tagad jūs maksājat ap astoņiem procentiem. Tas nozīmē, ka Jums nav naudas, bet  viņu peļņa divkāršojusies. Tīrie meli.

- Un jums zināma tā finanšu grupa par kuru jūs runājat? Kas viņā iekļauts?

-Tas ir zināms, ka jebkuram  ierēdnim, kas sāka uzdot sev šos jautājumus. Atveriet ekonomikas grāmatas, vai beigu beigās izlasiet internetā. Bet ne lasiet ziņas par ugunsgrēkiem un nelaimes gadījumiem. Izlasiet par Lielo Depresiju ASV.  Kurš to organizēja,finansēja... Un jūs uzzināsiet, ka tie kuriem ir liela nauda var panākt visu .

- Ja finanšu cunami nenovēršams, kā rīkoties pieņemsim tiem, kas nodarbojas ar būvniecību, nekustamo īpašumu?

- Varat mēģināt izmantot šo vilni pavizinoties. Bet beigās nekas neizdoties. Izdzīvot var tikai tādā gadījumā, ja piederēsi šai gimenei. Mēs varam tikai mēģināt prognozēt mazākos zaudējumus. Ar ko  mēs arī nodarbojamies.

Attiecībā uz nekustamā īpašuma cenām, tās noteikti pieaugs. Kas vēl ar to var notikt? Ja aizdevumu procenti palielinās un naudas plūsma pieaug, kāda varētu būt cita atbilde? Visbeidzot vilnis atbrīvos iedzīvotāju kabatas no skaidras naudas, kas  šobrīd arī notiek.  Tagad vilnis izvelk visu kas vien ir iekrāts . Mēs sēžam veikalos, kuri izmaksāja desmit tūkstoši dolāru, bet  tagad maksā miljoniem, tāpēc ka aizņemta  priekš tā nauda. Mūs pievīla. Un visi brīdinājumi šajā sakarā tika uztverti šādi: ja, protams, var notikt, bet tikai ne ar mums.

Lieta ir tāda, ka šis vilnis nenotiek, ik pēc pieciem gadiem. Tad nākamajā reizē visi būs gatavi. Finanšu cunami notiek vienu reizi paaudzē. Maksimālais - divas. Tādēļ jaunieši vienmēr saka: "redziet, mūsu vecāki muļķi, trapijās, bet mēs nekad. Un kad atnāk nākamais vilnis, visi kliedz ar prieku: "redzat, mums sākas  ekonomiskā izaugsme, paaugstinās  visi ekonomiskie radītāji ,dzīve iet uz augšu ! Pēc tam visi kā viens uzķerās uz āķa. Šeit nav alternatīvas . Šī sistēma ievelk visus ar galvu .

...bet  tai ir ļoti grūti pretoties.

-Vai tiešām tam nevar pretoties?Varbūt valsts varētu aizsargāt savus padotos?

-Viss atkarīgs no paša cilvēka.Viņi cenšas inficēt Jūs ar patērētāju vīrusu.Jūsu uzdevums ir tam pretoties katru dienu un patērētāja apetīti mazināt pēc iespējas.

Kas attiecas uz valsti ,vienīgais ko viņa varētu izdarīt - tas ir ieviest iekšējā apgrozījuma  naudu un to dot bezprocentīgā lietošana iedzīvotājiem.Tad viss būtu  kartībā .Naudu apgrozījumā jādot valstīj nevis finanšu sistēmai.Tad valsts tiks pasargāta,bet mūsu valsts nekad sevi nepasargās tāpēc ka viņa tiek vadīta no ārienes.Mūsu ,tā saucamā valsts vadošā elite ,īstenībā izpilda neredzamu vadītāju  gribu un pavēles.

Valstīs, kā, piemēram, Krievija, vairāk aizsargāta no ārējās ietekmes. Viņa  saprotams, arī ir kopējā sistēmā, un  arī paklaujas finanšu likumiem, bet tai  tomēr ir sava  politiskā griba. Turklāt, lielu platību,  ir grūti iegādāties.un pie tam tadu , kas nepieļauj finanšu injekcijas tādā apjomā kā pie mums.Tā ir vērsta uz ražošanas attīstību. Mēs ražojam galvenokārt tikai pakalpojumus,bet ar pakalpojumiem vien nevar pabarot  visu valsti .

Telegraf | 27/05/2008


Atpakaļ
Developed in Skynets